Alt Text!
Київська Академічна Майстерня Театрального Мистецтва
Alt Text!
м. Київ. вул. Ярославів Вал 14-б

Весна влітку, але не в он-лайні

17 Червня 2021

З усім неприємних обставин багато, що в житті відтермінувалося, і тим не меншає радість від того, що збереглося. У червні Французька весна прийшла в Україну (2-29 червня).

Цьогорічна програма достойно насичена і ще є багато цікавих подій.


Вже традиційними стали потужні пленерні заходи на Софіївській площі.

Кияни змогли побачити масштабну інсталяцію "Я - мрія..." 11 та 12 червня. Автором музикального супроводу став відомий український гурт «ДахаБраха».

Високі очікувані від цієї події ґрунтувалися на враженнях від незрівнянно потужних майданних видив французів у програмах різних років: лазерне шоу "Скерцо" на фасаді Консерваторії, "Під кінець Одиссеї" на Хрещатику, "Вогняна інсталяція" та "Площа янголів" на Софіївській площі, "Дивацтва на воді" в Гідропарку.

Усі персонажі вуличної вистави "Ловець місяця" біля арки Дружби народів (наповнені гелієм фігури) діяли в повітрі над глядачем. Головний герой головою до землі, як по тверді небесній, іде, біжіть услід за місячним ликом коханої.

Серця глядачів забилися спільним ритмом коли у виставі "Галілео" з'явилася куля, яка своїм розгойдуванням закріпила асоціацію з маятником Фуко. Дівчинка почала кататися на ній, потім літати із нею, і нарешті, танцювати в повітрі. Ціла карусель із повітряними акробатами закрутилася як Земля навколо Сонця, а самі артисти набули свободи від земного тяжіння.

Про дива Французької весни щороку інформувала наша газета.

Сьогодні мистецтво особливо напружено шукає можливостей бути доступним. До вуличних хеппенінгів у європейських містах Київ доєднався балконно-фасадним святкуванням Дня Театру.

Організатори заходу розділили прозорими парканами Софіївську площу на зони, а волонтери дарували захисні маски усім, хто їх забув.

Сюжетна проекція на дзвіницю Софії Київської стверджувала думку про те, що сенс історії - збільшення свободи.

Ескалатор зображення піднімався від вхідних воріт до самої бані, і водночас був підйомником історії від давнини до сьогодні.

В першому блоці відображався дохристиянський період, потім вогонь по стінах добрався до небес.

Та білі голуби сповістили новий час - час розквіту гуманізму. Літери почали складатися в слова. З'явилися імена Лесі Українки, Івана Франка.

Асоціації пов'язані з цими титанами української нації стали містком до революції гідності. Кадри буремних подій змінилися на дихання яскравими кольорами квітки життя. Гурт "ДахаБраха" співом і музикою закріплював емоційні посили проекції. В цей момент вони натхненно виконали щось дуже схоже на мантру з впізнаваним українським мотивом.

Портретування часу, його переживань, правда миттєвостей стали змістом відеоряду.

В якомусь епізоді усі архітектурні деталі дзвіниці, ліпні візерунки, внутрішній простір піднялися над земним, стали казковими, відлунилися дитинством в душі.

Викликані художнім висловом гребні хвиль існування нагадали про константи природного. Завершення кожного з епізодів проекції піднесенням до віншуючого дзвіницю хреста прокреслювали траєкторію божественної думки.

Весна влітку, восени, взимку...

Хай щодня квітує весна.


Олексій КУЖЕЛЬНИЙ, народний артист України


Стаття

Наші партнери