Alt Text!
Київська Академічна Майстерня Театрального Мистецтва
Alt Text!
м. Київ. вул. Ярославів Вал 14-б

Творчість, від якої неможливо відмовитись

12 Липня 2022

Богдан Гнатюк представив у театрі «Сузір‘я» новинку - книжку «Отрута, від якої неможливо відмовитись»У часи військових протистоянь, здавалося б, не до мистецтва. Але давній вислів Черчилля стосовно іншої війни, залишається актуальним і для нашої, української.


Зусиллями військових на жорстокому фронті відстоюється свобода і національна культура, без яких не буде держави, не буде народу, не буде нації. Тому так важливі сьогодні прояви творчості, що засвідчують силу духу митців.


Мистецька подія, що відбулась у Київському театрі «Сузір’я» стала яскравим підтвердженням необхідності мистецького діалогу художника і суспільства.


Молодий київський письменник, драматург, режисер Богдан Гнатюк презентував свою книжку «Отрута, від якої неможливо відмовитись» («Саміт-книга», 2021), що стала третьою в його літературному доробку. Ця збірка оповідань – життєві історії наших сучасників, емоційно відчуті й переосмислені автором. Він знайомить читачів з подіями війни, що їх пережили герої оповідань, які пізнали почуття першого кохання і гіркоту важких втрат. Перед читачем постає багатоликий світ, в якому вирує ненависть, перемагає любов і не стихає голос надії. Як написав у передмові Юрій Ковальський: «Ця книжка вражає своєю експресією і ‘оголеним нервом’».Не випадково презентація книжки Богдана Гнатюка відбувалася на сцені Театру «Сузір’я». Молодого літератора і режисера пов’язує творча співпраця з цим чудовим київським театром, відкритим для мистецьких експериментів і підтримки молодих талантів. В репертуарі «Сузір’я» - дві вистави у режисерському і драматургічному вирішенні Б. Гнатюка – «Украдена краса» та «Ідеальний шторм». Уривки саме з цих сценічних робіт у виконанні акторів: Володимира Ніколаєнка, Олексія Паламаренка,

Олега Тернового, Назара Борушка, Ірини Сопіт, Тетяни Кришталь, надали емоційної піднесеності літературному слову. Також цьому сприяв чудовий спів Анатолія Гнатюка і його пронизливе акторське читання одного з оповідань.На завершення Богдан Гнатюк висловив власні думки про відповідальність

художника, про важливість знаходження внутрішніх сил, які не дають зневіритися у мистецтві, надають змогу творити, реалізувати свої творчі задуми. Для того, щоб цей сучасний світ, з яким «коїться щось не те», за висловом Богдана, ставав кращим зусиллями, перш за все, митців. Творча активність і переконаність Богдана Гнатюка доводить його позицію, ним рухає віра в те, що мистецтво врятує наш світ. Тому бажанням жити творчістю, літературою, театром, він тримає себе, своїх читачів і глядачів, і намагається переконувати, що Перемога України великою мірою твориться заради культури нації. Отже, незважаючи на божевільність світу, від творчості відмовитись неможливо.


Алла ПІДЛУЖНА

Творчість, від якої неможливо відмовитись

Наші партнери

Термінове оголошення:

Шановні глядачі! 23.03, виставу «Я продовжую свій шлях». СКАСОВАНО через технічні причини. Вибачте за незручності. Будьте здорові.