Alt Text!
Київська Академічна Майстерня Театрального Мистецтва
Alt Text!
м. Київ. вул. Ярославів Вал 14-б

Свято моди... театральної

24 Вересня 2019

Враження про акцію «Мистецька вісь», яка в нашій столиці вже стає традиційною


Наприкінці серпня київські театри широко відкрили свої двері, щоб радувати глядачів хітами минулого сезону, прем’єрами нового і разом творити те, що робить життя таким, заради якого варто жити, — наповненим радістю існування, вірою в себе, свою країну, її щасливе майбутнє.

Із всіх дефіцитів найбільшим у нашому житті є дефіцит свята. Тому і гаслом цьогорічного дефіле театрального костюма було — «Святкуйте кожну мить життя, а найкращі — з театром!».

Про моду сказано багато. «Мода минає, стиль залишається», — казала Коко Шанель. «Ми їмо для власного задоволення, одягаємося для задоволення інших», — вважав Бенджамін Франклін. Своє слово про моду виразно промовляє сценічний костюм у час тотальної театралізації життя.

Національні та академічні київські театри у вечорі 21 вересня на подіумі біля центрального входу до Київської мерії представили яскраву картину актуальної театральної моди. Осмислення національних традицій, вияскравлення їх ментальних ознак продемонстрували костюмами до своїх вистав Національний академічний драматичний театр ім.Івана Франка, Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня» та театр української традиції «Дзеркало».

Фантазійність дитинства, безмежність свободи мрій дзвеніла в образах із вистав для дітей та юнацтва Київського муніципального академічного театру ляльок на лівому березі Дніпра, Київського національного академічного театру оперети, Київського академічного театру ляльок, Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я», Київського камерного театру-студії «Дивний замок» і зустрічалися зойками захоплення дітлахів.

Мода завжди відображення епохи. Велич минулих епох, зафіксована класичною драматургією, в осмисленні сучасних художників з костюмів якось виструнчила публіку, ніби приєднала до вічного в такому мінливому понятті як краса вбранням з вистав Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, Київського академічного театру юного глядача на Липках, Національного академічного Молодого театру, Київського академічного драматичного театру на Подолі, Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва, Національної опери України.

Сучасна мода на відміну від попередніх часів зовсім не декорує вади фігури, а навпаки акцентує її достоїнства. Короткі та такі, що обтягують статуру, піджаки женуть чоловіків до спортивних залів. Подалі від жінок-вамп до підкресленої жіночності наближають легкі прозорі тканини, романтичні візерунки гостро модного гіпюру.

Костюм театральний так само працює над силуетом, із фактурою, кольором тканини... Але його мета — якомога яскравіше виявити неповторну суть персонажа і саме цим мода театральна збагачує моду побутову.

«Мода — це не про лейбли. І не про бренди. Це — про щось, що відбувається в середині нас», — писав Ральф Лорен.

Організаторами заходу виступили: Департамент культури КМДА та Київське міське відділення НСТД України, які певні, що кожен, хто відчуває себе особистістю, щоб зробити її ще яскравішою, обов’язково відвідуватиме вистави київських театрів.


Олексій КУЖЕЛЬНИЙ, народний артист України.


Стаття


Наші партнери