Alt Text!
Київська Академічна Майстерня Театрального Мистецтва
Alt Text!
м. Київ. вул. Ярославів Вал 14-б

Перетворіть свою мрію в мету і йдіть до неї

03 Жовтня 2020

Як Володимир Зубков став провідним актором театру ProEnglish Theatre


Останнім часом в Україні стали популярними незалежні театри. Вони однаково отримали свого глядача завдяки своїм виставам та неординарним баченням світогляду. Але незалежний англомовний театр в Україні - це вже сам по собі феномен. Скажу більше: цей театр відомий в театральному середовищі, оскільки він приймав участь в різних фестивалях і не залишався без нагород. А це говорить вже і про рівень режисерів та акторів театру. Тому, на мою думку, з ними варто познайомитися ближче. Сьогодні хочу розповісти про одного з акторів театру - Володимира ЗУБКОВА, людину досить унікальну для театрального світу в Україні.


Окрім того, що він англомовний актор, він має ще декілька набутих талантів - фахівець з акторської техніки Сенфорда Майзнера, яку використовує у своїй театральній творчості та викладає її студентам й акторам.


Володимир жив звичайним життям, набував диплом економіста в провідному виші України і дуже любив англійську мову. Він вже працював за фахом в британській компанії, коли одного разу в його житті з'явився театр. У нього виникло бажання  не просто ходити до театру, але займатися цим професійно. Отже, його опанування акторської майстерності можна розділити на два етапи.


Перший - коли він просто, прийшовши у театральну англомовну студію, доторкнувся до театру вперше. Хоча спочатку до цього ставився скептично. До речі, саме там він і почав опановувати акторську майстерність.


Другим - наступним етапом, стала поїздка на два роки в США, де вивчав техніку Сенфорда Майзнера від його учня Алекса Тейлора.  Це було серйозним випробуванням, так як вимоги були дуже високими - зі школи могли вигнати, якщо ти не справляєшся із завданнями і не розвиваєшся. Він зміг випуститися , набути диплома професійної акторської школи фонду Майзнера в Лос-Анджелісі та отримати безцінний досвід.


Але актору потрібно постійно практикуватися і вдосконалюватися. Глядач завжди роспізнає, якщо актор фальшивить на сцені. І тут вже немає значення чи це театр незалежний, чи це академічний театр. Актор має виглядати на певному рівні. І не має значення, чи має він освіту театральну, чи ні. Вимогливий глядач є як в академічному театрі, так і в незалежному.


Щодо професійної діяльності, то вона переважно пов'язана саме з ProEnglish Theatre, хоча він також грав в Театрі на Печерську, «Сузір'я», «Тисячоліття», «МаскамРад». Його випускною виставою в 2015 році з ProEnglish Drama School була вистава “The City Was There”. Він грав у ній протягом двох років, при тому, що інші актори змінювалися. Його Лео Кауфман був просто унікальний.


Згодом він пішов далі у своїй акторській професії і вирішив опанувати і режисуру в театральному мистецтві. Він поставив і сам зіграв в “Absurd Comedy Night”. Це такі невеликі ескізи, засновані на класичних британських комедійних сценках. Потім він поставив виставу “Bar Tenderness”(чотири міні-п'єси різних режисерів) і в одній з них зіграв також.


Тоді ж Володимира було помічено та призначено на одну з головних ролей у короткометражному фільмі "Must Escape" режисера Вадима Шапрана.


Це все говорить про його вміння працювати, про його розвиток як актора і про те, що його помічають режисери. Але театр у будь-якому випадку є першочерговим у житті будь-якого актора. Володимир Зубков встиг підкорити київського глядача.


Перша з вистав - це "Swipe Left" (режисер Aлекс Боровенський). Прем'єра вистави за мотивами п'єси Гарольда Тіндера відбулася в травні 2019 року. Саме вона стала переможцем фествалю Молоко-2019 в Одесі. У ній він зіграв головну роль Леле.


Друга вистава, в якій він вражаюче зіграв - це "The Birthday Party" (реж. Тетяна Шелепко). Вистава поставлена за п'єсою Гарольда Пінтера. Одну з головних ролей (Піті) також блискуче зіграв Володимир. До речі, вистава зібрала багато нагород на численних фестивалях і отримала схвальні відгуки від критиків.


Як експерт із акторської техніки Майзнера (всього по класифікації фахівцями визнається 8 акторських технік) , Володимир затребуваний як актор театру. Вистави за його участі йдуть в улюблених киянами театрах.


Також, в якості викладача  та ведучого майстер-класів за технікою Майзнера, Володимир Зубков має популярність у багатьох театральних закладах освіти (Інститут екранних мистецтв, Київський національний університет культури і мистецтв, Академія кіно та нових медіа та інші), театральними студіями та театрами ( ProEnglish, Сузір’я, Тисячоліття, МаскамРад).


Володимир із задоволенням ділиться набутими знаннями з колегами-акторами та студентами театральних закладів, бо за його словами увесь пласт інформації, накопичений американськими театральними теоретиками Лі Страсбергом, Сенфордом Майзнером, Стеллою Адлер був просто проігнорований на пострадянському просторі. Він вболіває усім серцем за сучасний український театр. Вбачаючи прагнення та намагання сприяти розвитку театрального руху в країні, за рекомендацією декількох провідних театральних діячів, його прийняли до лав Національної спілки театральних діячів України.


Також Володимир приймає активну участь у справах Київського місцевого творчого відділення НСТДУ, є членом його правління та керівником напрямку міжнародної діяльності.


Маючи, окрім творчого, ще економічний склад розуму (диплом магістра економіки),  Володимир розробив оригінальну систему, яка дозволяє оцінювати практично кожну театральну виставу. Тому він – бажаний гість у експертному журі на театральних фестивалях.


За словами засновника та головного режисера ProEnglish Theatre Алекса Боровенського:

«… Володимир розробив систему оцінки будь-якої театральної постановки. Наскільки я знаю, він зв’язався з більш ніж 20 фестивалями в Україні та за кордоном, щоб дізнатися, як вони оцінюють виступи своїх фестивалів. Використовуючи ці дані та поєднуючи їх зі своїм розумінням акторської гри, він розробив унікальну систему, яка дозволяє оцінювати практично кожну театральну виставу. Він реалізував це на PRO.ACT Fest III, і я був дуже вражений результатами». 


Однією із головних подій суддівської кар’єри Володимира був фестиваль JOY FEST.ДІТИ 2019, де він разом із іншими провідними діячами театральної спільноти  із задоволенням роздавав нагороди майбутнім корифеям українських театрів.


Взагалі, грати на сцені, навчати, вчитися і розвиватися, за словами самого Володимира, все це межує з його акторським покликанням.


Ну і, якщо чесно, актор ніколи не перестає вчитися. Немає моменту, де ти можеш сказати: "О, я вже вмію грати!". Це все одно, що футболіст в якийсь момент перестав ходити на тренування. Акторові потрібно постійно практикуватися і вдосконалюватися.


Багато хто вибирає для себе стабільність і грунтовність, як шлях до життєвого успіху. Але не Володимир. Він з тих, для кого життєво важливо, висловлюючись словами Альфреда Хічкока, «творче бурління».


Відносно творчого майбутнього Володимир ділиться своїми планами :

– Якщо знатиму, що є інвестиції для моїх проєктів в Україні, то залюбки буду  прикладати свій досвід і вміння на рідній землі.  Я люблю гумор . Ми з моїм другом, також актором ProEnglish, написали сценарій скетч-шоу українською мовою. Потім, якщо вдасться зняти сезон, то плануємо робити театральну версію.

Це сюрреалістичне скетч-шоу: порушення наслідкових зв’язків, нелогічні дії персонажів, які знаходяться в абсолютно абсурдних ситуаціях. Мета – в тому, щоб глядач ніколи не міг передбачити, що буде наступної хвилини. І саме це викликає реакцію у глядача, саме це змушує його сміятись. Це буде справжня театральна вистава з декораціями, костюмами, і, сподіваюсь, хорошою грою акторів.

У цьому є певна краса театру - підхід до всього може кардинально відрізнятися від режисера до режисера. І в будь-якому випадку може вийти щось пекрасне, якщо повністю віддатись справі. У якийсь момент я зрозумів, що нічого іншого в житті робити не хочу. Хочу грати, писати і навіть не замислюватися про те, щоб займатися чимось іншим. Навіть, якщо ти і вимушений займатись чимось іншим – це тільки сходинки до втілення своєї мрії, яка з часом має перетворитися в мету і врешті-решт бути досягнутою.


Катерина ЛЕВЧЕНКО


Перетворіть свою мрію в мету і йдіть до неї

Наші партнери