Alt Text!
Київська Академічна Майстерня Театрального Мистецтва
Alt Text!
м. Київ. вул. Ярославів Вал 14-б

Історія

Київську академічну майстерню театрального мистецтва “Сузір’я” – перший в Україні ангажементний театр – було створено у 1988 році. З моменту заснування і до сьогодні театр очолює директор-художній керівник Народний артист України Олексій Кужельний.

У виставах театру беруть участь найкращі актори столичних театрів – народні та заслужені артисти України, а також театральна молодь.

Серед зірок українського театру, що протягом всіх театральних сезонів дарували прихильникам театрального мистецтва свій талант, відомі майстри сцени Надія Батуріна, Лариса Кадочнікова, Лариса Кадирова, Людмила Лимар, Раїса Недашківська, Степан Олексенко, Ада Роговцева, Богдан Ступка, Микола Рушковський.

До постановок вистав залучаються, як досить відомі, так і молоді режисери.

В репертуарі театру класичні та сучасні постановки, що йдуть українською, російською та навіть англійською мовами.


Цікаві факти про Театр: 


  •  У квітні 2018 року театр відсвяткував своє 30-річчя.


  • Це перший ангажементний театр в Україні, тобто артистів за договором запрошують до участі у виставах на певний термін. 


  • За 30 років на сцені театру грали більше 300 акторів.


  • Щоразу перед виставою директор-художній керівник театру Олексій Кужельний проводить екскурсію театром та розповідає історію будівлі.


  • Приміщення, в якому працює театр – пам’ятка історії та архітектури. Будинок, що був зведений на початку минулого сторіччя (1908 р.) належав українському поміщику Леонідові Родзянко. Інтер’єри приміщення виконано у стилі МОДЕРН. Разом з двома будинками обабіч цей дім складає – «Садибу дохідних будинків Л.П. Родзянка».


  • У серпні 2018 року виставу «Примари» з успіхом представляли на престижному Единбурзькому театральному фестивалі «FRINGE» на сцені «PASS Theatre» (після 10-річної перерви на цьому гранд-форумі показали роботу українських митців)! Відтепер у театрі вистава йде двума мовами – українською і англійською.


Наші партнери